Halina Sobańska
Kandydatka do Sejmu

Drukuj PDF Wyślij link

Polityka i samorząd

 Moje lewicowe poglądy uplasowały mnie po lewej stronie sceny politycznej. Swoją działalność polityczną zaczynałam w Unii Pracy i pierwszy mandat samorządowy zdobyłam w 1994 r. kandydując z jej list. Z list Unii Pracy kandydowałam również do Parlamentu w 1997 r. uzyskując bardzo dobry wynik, jednak bez mandatu. Od 1998 r. jestem członkinią SLD i przewodniczącą koła SLD w Zagórzu. W 2002 r. z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej uzyskałam mandat do rady miejskiej w Sosnowcu, a w 2005 r. ubiegałam się o mandat parlamentarny. Za te głosy poparcia Państwu dziękuję.
Pełniąc mandat samorządowy w latach 1994-1998 i 2002-2006 zdobyłam olbrzymią wiedzę i doświadczenie w pracy samorządowca. We współpracy z innymi radnymi udało mi się doprowadzić do remontu drogi przy ul. Paderewskiego w Zagórzu i sali gimnastycznej w Gimnazjum Nr 9, wybudowania placu zabaw przy Przedszkolu nr 8, wyremontowania boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 38 i Gimnazjum Nr 7. Za swój sukces uważam pomoc dla kobiet - ofiar przemocy domowej, w odzyskaniu mieszkania zajmowanego przez sprawcę przemocy.
Doceniając moje kompetencje i skuteczność, w sosnowieckiej radzie miejskiej powierzano mi odpowiedzialne funkcje. Byłam przewodnicząca Rady Nadzorczej Sosnowieckiej Korporacji Wydawniczej, wydającej gazetę samorządową Kurier Miejski (1995-1997) oraz przewodniczącą Komisji Oświaty (2002-2006). Jako przewodnicząca komisji wpływałam na wiele ważnych decyzji dla sosnowieckiej oświaty, m.in. nie kierując się dobrem wychowanków i ich rodziców nie dopuściłam do przeniesienia lokalizacji Szkoły Specjalnej z ul. Teatralnej do Klimontowa.
Będąc radną współpracowałam z policją i strażą miejską w zakresie utrzymania bezpieczeństwa w dzielnicy. Na rzecz poprawienia bezpieczeństwa kobiet zorganizowałam wtedy kampanię „Bezpieczna taksówka” w ramach, której taksówkarze po odwiezieniu kobiety czekali aż wejdzie ona bezpiecznie do domu.
Pełniąc mandat radnej regularnie organizowałam spotkania z mieszkańcami, podczas których omawialiśmy problemy dzielnicy, miasta i szukaliśmy skutecznych rozwiązań, np. w sprawie pomiarów energii cieplnej w mieszkaniach komunalnych.
Dwukrotnie z pomocą mieszkańców Zagórza zorganizowałam pomoc dla terenów dotkniętych powodzią: w roku 1997 i 2001. Zbierałam wtedy w pięciu zagórskich szkołach odzież, środki czystości, artykuły spożywcze dla powodzian, a następnie we współpracy PCK i zagórskimi taksówkami przekazaliśmy je potrzebującym.
Ale samorząd nie jest jedyną formą mojej aktywności.


Aktualności

SOSNOWIEC TAŃCZY PRZECIW PRZEMOCY SEKSUALNEJ WOBEC KOBIET I DZIEWCZĄT
czytaj więcej...

RSS

 
Czy zamierzasz oddać głos w wyborach do Sejmu?


Liczba oddanych głosów: 38

Ocena strony

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 7
Łączna liczba odwiedzin od początku: 1041