Halina Sobańska
Kandydatka do Sejmu

Drukuj PDF Wyślij link

Radna demaskuje męskie techniki dominacji

Zakazu zwracania się po imieniu do kobiet w sosnowieckim samorządzie zażądała radna Halina Sobańska (SLD): - Nie żadne "Wandziu", tylko "pani naczelniczko". I nie "Agnieszko", tylko "pani wiceprezydent" - mówi radna.

Halina Sobańska chce, by odpowiedni przepis umieścić w nowym Kodeksie Etycznym Radnego, który właśnie powstaje i ma zostać przegłosowany w sierpniu. Dokument będzie kanonem kultury radnego, ma zakazywać m.in. spóźniania się, rozmów telefonicznych podczas obrad czy niegrzecznego przerywania cudzych wystąpień. Sobańska postanowiła walczyć o poprawne tytułowanie kobiet, bo ostatnio zbulwersował ją przebieg komisji, na którą zaproszono w charakterze eksperta szefową wydziału ochrony środowiska. Jeden z radnych udzielił znajomej naczelniczce głosu, mówiąc: "Wandziu, co dla nas przygotowałaś?". Wtedy Sobańska nie wytrzymała i głośno skarciła kolegę, który poprawił się i już do końca trzymał się oficjalnych zwrotów.

Artykuł ukazał się 28 lipca 2011 na łamach Wysokich obcasów. Przeczytaj cały tekst autorstwa Witolda Gałązki na stronie Wysokie Obcasy.pl


Aktualności

SOSNOWIEC TAŃCZY PRZECIW PRZEMOCY SEKSUALNEJ WOBEC KOBIET I DZIEWCZĄT
czytaj więcej...

RSS

 
Czy zamierzasz oddać głos w wyborach do Sejmu?


Liczba oddanych głosów: 38

Ocena strony

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 7
Łączna liczba odwiedzin od początku: 1041